Moderný inernetový obchod s rybárskymi potrebami. Rybárčina za najlepšie ceny a zľavy. Svojim zákazníkom www.rybarovsvet.sk má priniesť prehľadnosť, rýchlosť a odbornú selekciu tovaru, promtné vybavenie objednávok, ktorých stav môžete nepretržite sledovať. Ponúka produkty od renomovaných výrobcov rybárskych potrieb, ako sú: Okrem iných u nás nájdete značky ako: AWA-SHIMA, Carp Zoom, Cormoran, Daiwa, Dynamite Baits, Mivardi, ROBINSON, Rapala a mnoho ďalších. Nakúpte len to čo je skladom. http://www.rybarovsvet.sk/tip-od-predajcu www.rybarovsvet.sk

Rodáci

Významní rodáci sa svojimi činmi a schopnosťami natrvalo zapísali do dejín obce. Do jej cirkevného, národného, obecného, školského i verejného života.

Patria medzi nich:

Matej Haluška – učiteľ, básnik, publicista, farár, konsenior malohontského seniorátu.

Martin Šturman – kráľovský radca, majiteľ baní, vysokej pece, budov a pozemkov v okolí obce. Podieľal sa na zakladaní železiarskych spoločností, rozvoji železiarstva, výrobe železa na Gemeri.

Juraj Daniel Szabo – evanjelický kňaz, hlboko mysliaci človek, organizátor života v obci.

Ján Maukš – učiteľ a riaditeľ školy v obci. Veľkú zásluhu mal na rozvoji kultúry, národného a verejného života v obci – režisér ochotníckeho divadla, vedúci spevokolu, organizátor mládežníckeho života a Matice slovenskej v obci. Od roku 1945 pracoval na ministerstve školstva.

PhDr. Július Strinka, CSc. – významný slovenský vedecký pracovník a dlhoročný zástanca ľudských práv. Od roku 1990 až do úmrtia bol predsedom Slovenského helsinského výboru, redaktorom denníka Smena, v rokoch 1990-1994 riaditeľom Filozofického ústavu SAV v Bratislave.

Rudolf Strinka – Dlhoročný predseda požiarnickej organizácie v obci, propagátor a organizátor požiarnických súťaží medzi deťmi, mládežou a dospelými v rámci SR. Pod jeho vedením skoro každý chlapec a dievča v obci prešiel hasičským výcvikom. Bol členom okresných až ústredných orgánov Zväzu požiarnej ochrany na Slovensku.

Štefan Juretič – Evanjelický kňaz, organizátor duchovného, národného, ochotníckeho a verejného života v obci. Priekopník sporenia medzi ďeťmi, mládežou a dospelými. Jeden z aktívnych členov úverného družstva a Slovenskej sporiteľne.

Tých osobností obce by bolo možno vymenovať oveľa viac. Mnohí z občanov, rodákov, dosiahli úspechy v pracovnej činnosti. Nemožno zabudnúť na rodákov, ktorí sa z obce vysťahovali do zahraničia. Tam dosiahli cenné úspechy a na svoju rodnú obec ani v ďalekej cudzine nezabudli.


POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA
07.12.2021 (08:40)

Na vrch stránky obce Mokrá Lúka | aktuality, články, dokumenty, fotogalérie | Oficiálne stránky obce Mokrá Lúka | Rodáci |

www.clnynadovolenku.sk | nafukovacie člny, lode na dovolenku a rybárčenie E-shop (internetový obchod) s najširšou ponukou nafukovacích člnov na dovolenku a rybárčenie. Sortiment veľmi kvalitných gumených člnov, rybárskych člnov, rekreačných člnov, lodí a príslušenstva aj na splátky. Dlhoročná skúsenosť s online predajom. nafukovacie člny, člny, lode, dovolenka, rekreácia, voda, turistika, hobby, veslovanie, ryby, rybárčenie, rybárske potreby, rybolov, člnkovanie, gumené člny, gumené lode, príslušenstvo, leto, servis, e-shop, eshop, splátky, sonary, veslá, kotvy

www.rybarovsvet.sk | rybárske potreby Najmodernejší e-shop s rybárskymi potrebami ponúka prúty - udice, navijaky, bižutériu na rybárčenie, háčiky, nástrahy, návnady, kreslá, lehátky, sonary, člny, závažia, voblery a ostatné príslušenstvo potrebné na rybačky.